SRSS picrew

Silver Rocket Summer South + Ovčárna, Sedlec u Mikulova, 24. – 25. 8. 2018

August 2, 2018

Silver Rocket Summer je letos na jihu! SILVER ROCKET SUMMER SOUTH je v pátek 24. a sobotu 25. srpna v Sedleci u Mikulova v v budově bývalé sýpky, která se nachází v areálu Ovčárny. Souřadnice jsou *48.7667011N, 16.7014975E*.

“Areál bývalé panské ovčárny na jižním okraji Sedlece. Dnes je ovčín, původně fünfkirchenská kolonie novokřtěnců (Haidhof – dvůr na mokřině), součástí malé osady při staré cestě (dnes cyklostezce) ze Sedlece do obce Úvaly. Od konce první světové války náleží k Sedleci. Tehdy ovčín a značnou část pozemků koupil Otto Lampl z Lednice s manželkou Olgou ze známé rodiny Jelinek. K česku patří až po vzniku Československa v roce 1918.”
IMG_0004 sýpka

Jak se tam dostat? Jsou tři možnosti:

AUTO:
Dá se pohodlně dojet až tam. Areál se nachází kousek od Sedlece u Mikulova. Na trase Brno – Břeclav – Valtice – Sedlec je kritická Břeclav, která bývá odpoledne ucpaná, nejvíc v pátek. Na trase Brno – Mikulov – Sedlec je kritický úsek přes Novomlýnské nádrže, kde se momentálně doprava řídí semafory a tvoří se tam kolony, takže je potřeba počítat s rezervou. Parkování je možné v areálu, množství místa je omezené. Po vyčerpání asi nebude problém stát na příjezdové cestě.

VLAK:
Sedlec se nachází na trati Břeclav – Znojmo. Ta je ale momentálně v úseku Valtice – Mikulov v rekonstrukci a místo vlaku se přestupuje ve Valticích a Mikulově na NAD. Pokud nepojede někdo vyloženě směrem od Znojma, asi nejlepší přestupní bod je Břeclav a jakožto důležitý železniční uzel je vlakem dobře dostupná. Náhradní autobusová doprava je teď vlastně výhodnější, místo vlakové zastávky Sedlec se vystupuje/nastupuje na autobusové zastávce Sedlec – sídliště, která je Ovčárně o něco blíže. Cesta ze zastávky na Ovčárnu je vyznačena na přiložené mapce:
Ovcarna-A

BUS:
Nejblíž je teda zastávka Sedlec – sídliště (bacha! Název zastávky mate – žádné panelákové sídliště se v okolí nenácházi, jste v panenský přírodě jižní Moravy). Asi nejlepší je spoj Brno – Mikulov a odtud přesednutí na bus nebo NAD do Sedlece.

Samotná sýpka má tři patra, koncerty SILVER ROCKET SUMMER SOUTH se budou odehrávat v přízemí v místnosti s barem. Tady nahoře je místnost na třepání palicí do rytmu rockový hudby a nadšený řvaní “JEŠTĚ JEDNU!”, tady dole parádní bar, kde se budeme tzv. socializovat a zbavovat se tak aspoň na jeden víkend každodenních starostí. Super prkna, co?
IMG_9969 bar

SPANÍ
Spaní bude ve švestkovém sadu. Sad je poměrně mladý a nebude v něm asi (určitě) moc stínu, hlavně večer. Jinak ale místa na vaše stany a umně zbudovaný chýše bude dost – vypadá to moc hezky, hele:
SRSS picrew

IMG_9995 svestkovy sad - kemp

JAK SE CHOVAT
V celé budově sýpky je PŘÍSNÝ, ALE FAKT PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ!!! Jedná se o starou budovu se spoustou dřeva, takže tak. Prosíme nekouřit ANI V CELÉM SADU AKA KEMPU, hned vedle něj je uskladněno seno (viz fotka nahoře), tak proto. Tohle je naprosto klíčový bod celé akce – zaručili jsme se vlastníma hlavama, že to zvládneme. Věříme vám! Na kouření budou vyhrazená místa – pravděpodobně u vstupu do sýpky. Vzhledem k tomu, že v oblasti panuje výrazné sucho, je tento bod fakt hodně důležitý. Vzhledem k výše uvedenému – žádné rozdělávání ohně v areálu Ovčárny. Prosíme zavírat i vstupní bránu! V průběhu SRSS budou na ovčárně ovce (nečekaně), tak aby neutekly. Taky důležité!

V areálu bude nachystaná nádrž s pitnou vodou (šetřeme s ní, je pro všechny), může sloužit i k základní hygieně. Budou tam k dispozici i mobilní WC, abysme tam, holky a kluci, nesrali a nechcali všude kolem jako ovce.

Plugin by:aAM